Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Profesor Stanisław Góźdź został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

czwartek, 25 kwietnia 2024 09:38 / Autor: Maria Karyś
Profesor Stanisław Góźdź został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Profesor Stanisław Góźdź został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Maria Karyś
Maria Karyś

Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony i profilaktyki zdrowia publicznego oraz za osiągnięcia w dziedzinie nauk medycznych.

Odznaczenie wręczył we wtorek (23 kwietnia) prezydent RP Andrzej Duda. 

Profesor jest specjalistą neurologii, onkologii klinicznej i radioterapii, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie onkologii klinicznej, twórcą i dyrektorem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, kierownikiem Katedry Onkologii Klinicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, wiceprezesem Zrzeszenia Publicznych Centrów i Instytutów Onkologicznych. Zasiada również w Radzie Naukowej Koalicji Diagnostyczno Klinicznej na rzecz diagnostyki i optymalizacji leczenia nowotworów kobiecych.

Współtworzył założenia Krajowej Sieci Onkologicznej. Jest autorem kilkuset prac naukowych opublikowanych w wysoko punktowanych międzynarodowych czasopismach naukowych, promotorem kilkudziesięciu prac doktorskich i opiekunem prac habilitacyjnych, recenzentem w międzynarodowych czasopismach naukowych oraz recenzentem prac doktorskich, habilitacyjnych i profesorskich, koordynatorem licznych międzynarodowych projektów naukowych i prac badawczo-rozwojowych.

Z jego inicjatywy powstały w Świętokrzyskim Centrum Onkologii nowe jednostki naukowo-badawcze: Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych oraz Centrum Badań Naukowych Epidemiologii i Prac Badawczo-Rozwojowych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO