Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Producenci i sprzedawcy spotkali się w Targach Kielce

środa, 15 listopada 2023 14:05 / Autor: Michał Łosiak
Producenci i sprzedawcy spotkali się w Targach Kielce
Producenci i sprzedawcy spotkali się w Targach Kielce
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W kieleckim ośrodku wystawienniczym odbywają się Targi Marek Własnych. Na miejscu obecni są zarówno producenci, jak i przedstawiciele firm i dystrybutorzy.

Wśród nich jest Krzysztof Pobożniak z Babcinej Spiżarni.

– Prowadzimy produkcję w jednym z najbardziej czystych ekologicznie miejsc w Polsce. Wytwarzamy kiszonki i soki z kiszonych warzyw. Liczymy na spotkania z kupcami, którzy często są niedostępni. To nie tylko kupcy z Polski, bo spotkaliśmy się m.in. z osobami z Emiratów Arabskich – mówi wystawca.

Wśród produktów, jakie prezentują obecni na targach producenci są też m.in. owoce, warzywa, soki i wszelkiego rodzaju artykuły spożywcze.

– Wytwarzamy półprodukt do zrobienia zupy czerniny lub staropolskiej polewki znanej z „Pana Tadeusza”. Kolejny raz bierzemy udział w targach. Mamy umówionych wiele spotkań i patrzymy z optymizmem na tę imprezę – tłumaczy Marta Gwiazdowska z firmy Frozpol i zwraca uwagę na trudną sytuację gospodarczą. – Producenci borykają się z rosnącymi kosztami produkcji. Relacje z kontrahentami są trudne, ale trzeba rozmawiać i dążyć do kompromisu – dodaje.  

Nie brakło także produktów mięsnych i słodyczy.

– Jeżeli ma się kontrahentów, z którymi się stale współpracuje, to wszystko działa stabilnie. Chcemy prowadzić rozmowy i mam nadzieję na pozytywne efekty – podkreśla Rafał Zakrzewski z firmy Wulkan.

Na targach obecni byli również przedstawiciele firm zagranicznych, w szczególności słowackich, ale również z innych stron świata.

– Łączymy sieci handlowe, które potrzebują produktów, a z drugiej strony bezpośrednich producentów – mówi Dariusz Kisiel z firmy BH Brand, reprezentant włoskich producentów w Polsce.

Targi Marek Własnych potrwają do 16 listopada.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO