Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Prawie 200 zgłoszonych projektów i tylko pięć dotyczących parkingów – oto Budżet Obywatelski

poniedziałek, 13 maja 2024 11:21 / Autor: Maciej Piętka
Prawie 200 zgłoszonych projektów i tylko pięć dotyczących parkingów – oto Budżet Obywatelski
Prawie 200 zgłoszonych projektów i tylko pięć dotyczących parkingów – oto Budżet Obywatelski
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego wpłynęło 187 wniosków. To o osiem więcej niż przed rokiem. Podobnie jak w latach ubiegłych najwięcej zgłoszonych zadań dotyczy infrastruktury sportowej. Brakuje projektów zwiększających liczbę miejsc parkingowych.

W tym roku mieszkańcy zaproponowali: 42 pomysły na duże inwestycje, 59 na małe, 22 na zielone zmiany i 64 na zadania nieinwestycyjne. Projektem zdecydowanie najdroższym jest budowa ul. Kolejarzy łączącej Malików z Herbami (5,5 mln złotych). Podobną ilość środków pochłonęłaby budowa Parku Sportowo-Rekreacyjnego na Ślichowicach oraz utworzenie drogi Nowoklonowej, łączącej ulice Witosa i Orkana.

Wiadomo,  że ogromnym problemem naszego miasta jest brak miejsc parkingowych. Była to również jedna z głównych osi zakończonej niedawno kampanii wyborczej. Do Budżetu Obywatelskiego zgłoszono jednak jedynie pięć projektów dotyczących budowy parkingów (m.in. na Sandomierskiej, KSM czy Jana Nowaka Jeziorańskiego). Mieszkańcy chcą też wykonania analizy przestrzeni parkingowych na terenie całego miasta.

Przypomnijmy, że w tym roku wprowadzone zostały zmiany w regulaminie KBO. Najbardziej istotna dotyczyła możliwośći zgłaszania projektów także na gruntach, które stanowią własność Skarbu Państwa, województwa świętokrzyskiego oraz na tych, które są we władaniu spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. W 12. edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego na pomysły mieszkańców będzie przeznaczonych 9,3 mln zł.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO