Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Powstanie ośrodek sportowy na Pakoszu

czwartek, 20 października 2016 16:52 / Autor: Piotr Natkaniec
Powstanie ośrodek sportowy na Pakoszu
Powstanie ośrodek sportowy na Pakoszu
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Na starej zajezdni autobusowej na Pakoszu powstanie kompleks nowoczesnych boisk. Na czwartkowej sesji rady miasta radni zgodzili się wydzierżawić ten teren na 25 lat właścicielom hotelu Binkowski.

Choć uchwała przeszła tylko z jednym głosem sprzeciwu to radni mieli kilka pytań dotyczących tego terenu. – Czy jesteśmy zabezpieczeni, że ta działka nie zostanie wykorzystania w inny sposób? – pytał przewodniczący Rady Miasta, Dariusz Kozak. – Jest to zabezpieczone i wpisane w umowę dzierżawy, która jest umową na konkretny cel – odpowiedział Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji.

 

Wszystkie boiska będą spełniać wymogi FIFA oraz UEFA. Jedno z nich ma być sztuczne i kryte specjalnym namiotem. W planach jest też budowa budynku z szatniami, kawiarnią, strefą wellness i tarasem. - Przyjmujemy coraz więcej drużyn na obozy letnie, dlatego taka inwestycja jest niezbędna. W ostatnim czasie w Kielcach przebywali piłkarze z Cypru, Grecji, Hiszpanii i Rosji. Z bardziej znanych drużyn można wymienić chociażby AEK Ateny, AEK Larnaca oraz Rubina Kazań. Wszyscy skorzystają na tym pomyśle. Ludzie, którzy tutaj przyjeżdżają spędzają czas w centrum czy w galeriach. Zostawią tutaj pewnie trochę gotówki, ale także mam nadzieję dobre wywiozą stąd dobre zdanie o naszym mieście – uważa Marcin Różycki, menadżer hotelu Binkowski, który dodaje, że chciałby, żeby prace nad kompleksem boisk ruszyły już w przyszłym roku. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO