Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Politolog i dziennikarz trzecim wiceprezydentem Kielc

piątek, 17 maja 2024 13:19 / Autor: Michał Kita
Politolog i dziennikarz trzecim wiceprezydentem Kielc
Politolog i dziennikarz trzecim wiceprezydentem Kielc
Michał Kita
Michał Kita

Bartłomiej Zapała został trzecim zastępcą prezydenta Kielc. Będzie odpowiedzialny za sprawy związane z edukacją, kulturą i sportem. Nowego wiceprezydenta zaprezentowała Agata Wojda podczas piątkowego (17 maja) spotkania z dziennikarzami.

– Bartłomiej Zapała swoje stanowisko obejmie w najbliższy poniedziałek. Przedstawienie trzeciego wiceprezydenta jest domknięciem składu prezydenckiego, natomiast w moim zamierzeniu zarząd miasta w uzupełnieniu o sekretarza i skarbnika, to będzie kluczowa drużyna, która w najbliższych pięciu latach będzie decydować o kierunkach o rozwoju miasta. Dziękuje Bartkowi, że zgodził się podjąć to ogromne wyzwanie – powiedziała.

Bartłomiej Zapała podkreśla, że jest świadomy wyzwań i odpowiedzialności, z jaką wiążę się funkcja wiceprezydenta.

– Do tego zadania podchodzę z dużą pokorą. Sprawy, którymi mam się zajmować dotyczą kwestii społecznych i tego jak urząd, jest gotowy do świadczenia wszelkiego rodzaju usług na rzecz mieszkańców miasta. To kwestia kluczowa, związana również z wydawaniem dużych pieniędzy na rzecz wielu  potrzeb i inicjatyw związanych z edukacją najmłodszych w żłobkach, przedszkolach, szkołach podstawowych, średnich i studentów ale również seniorów – dodaje.

Bartłomiej Zapała jest doktorem nauk politologicznych, to wieloletni dziennikarz Radia Kielce, jest wykładowcą kieleckich uczelni wyższych. W  ciągu ostatnich sześciu lat był dyrektorem Akademickiej Szkoły Podstawowej w Kielcach. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO