Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

W autobusie bez maseczki? To 500 złotych mandatu!

piątek, 31 lipca 2020 09:48 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Straż miejska kończy z upominaniem pasażerów. Po kilkutygodniowej akcji związanej z rozdawaniem maseczek w autobusach, strażnicy przechodzą do wypisywania mandatów za ich brak.

Od 31 lipca straż miejska wprowadza nowe zasady dotyczące niezasłaniania ust i nosa w komunikacji miejskiej.

– Upomnieliśmy już kilkaset osób za brak maseczek w autobusach. Rozdaliśmy je też w ogromnych ilościach i rozmawialiśmy z pasażerami o konieczności ich posiadania. Niestety, nasze monity nie przyniosły efektu. W związku z nawrotem pandemii, postanowiliśmy sięgnąć po poważniejsze argumenty – mówi Renata Gruszczyńska, Komendant Straży Miejskiej w Kielcach.

Pani komendant apeluje o poważne podejście do sprawy i respektowanie przepisów.

– Mamy świadomość, że wśród pasażerów są osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa. Nie zamierzamy tego kwestionować ani sprawdzać, bo nie jesteśmy do tego upoważnieni, ale nie będziemy także wierzyć im na słowo. W takich przypadkach sprawy będą kierowane do sądu, który zweryfikuje, czy rzeczywiście mają oni przeciwwskazania do noszenia maseczek – informuje Gruszczyńska.

Za nieprzestrzeganie tego obowiązku będą wystawiane mandaty w wysokości nawet do 500 złotych. W przypadku skierowania sprawy do sądu koszty mogą wynieść nawet pięć tysięcy złotych.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO