Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ogromne inwestycje Wodociągów Kieleckich w mieście i powiecie

środa, 07 lutego 2024 12:20 / Autor: Michał Łosiak
Ogromne inwestycje Wodociągów Kieleckich w mieście i powiecie
Ogromne inwestycje Wodociągów Kieleckich w mieście i powiecie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Remonty i wymiana wodociągów, przebudowa pompowni wody i kanalizacji – to plany, o jakich poinformowały Wodociągi Kieleckie. Modernizacja planowana jest na wielu kieleckich ulicach, a także w gminach Masłów, Zagnańsk i Nowiny.

Wszystko w ramach dwóch unijnych projektów. Pierwszy z nich dotyczy modernizacji i wymiany wodociągów m.in. na ulicy Turystycznej, Konopnickiej, Warszawskiej, Jaworskiego, Legnickiej, Łopianowej, Podklasztornej, Krakowskiej, Sandomierskiej, Warszawskiej, Wierzbowej i Biesak. Do tego należy dodać także ulicę Dębową w Masłowie.  

wodociagi321.jpg

– To jeden procent długości sieci, którą obsługujemy, ale odpowiada on za dziesięć procent awarii – podkreśla Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Jak dodaje, mieszkańcy nie muszą obawiać się przerw w dostawie wody.

Z kolei nowa kanalizacja planowana jest na ulicach: Michałowej, Siedem Źródeł, Bernardyńskiej, Podklasztornej, Warszawskiej, Browarnej, Za Walcownią i Zalesie. W planach jest także przebudowa rurociągów w przepompowni wody przy ulicy Żeromskiego i modernizacja Oczyszczalni Ścieków Sitkówka. Realizacja projektu może ograniczyć straty wody o ponad 50 tysięcy metrów sześciennych na rok.

– Dostaliśmy informację, że mamy szansę wzięcia udziału w naborze bez konkursu. To oznacza, że wystarczy odpowiednie złożenie aplikacji, żeby otrzymać dofinansowanie. Myślę, że na koniec roku ogłosimy przetargi – tłumaczy Janusz Kruchlik, dyrektor projektów unijnych w Wodociągach Kieleckich.

Koszt realizacji dwóch projektów to około 50 milionów złotych. Dofinansowanie unijne ma sięgnąć 50 procent.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO