Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ograniczenia w odwiedzinach w kieleckich szpitalach

wtorek, 28 listopada 2023 14:46 / Autor: Aleksandra Rękas
Ograniczenia w odwiedzinach w kieleckich szpitalach
Ograniczenia w odwiedzinach w kieleckich szpitalach
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Zarówno Wojewódzki Szpital Zespolony, jak i Szpital Kielecki wprowadzają ograniczenia w odwiedzinach w placówkach. Spowodowane są one wzmożonymi zachorowaniami na grypę i inne choroby, także COVID-19. Na jakich zasadach można teraz przyjść do bliskich?

Znacznie większe ograniczenia wprowadzono w Szpitalu Kieleckim. Na oddziale wewnętrznym obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Na pozostałych wprowadzono limity.

- Wyznaczono konkretne godziny, w których można odwiedzać pacjentów. Nowe zasady obowiązują do odwołania – informuje Agnieszka Maciejczyk-Nawrot, pełnomocnik Artmediku.

Mniej radykalne zmiany obowiązują w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

- Przy jednym pacjencie, w jednym czasie mogą przebywać maksymalnie dwie osoby. Prosimy, by do szpitala nie przychodziły osoby chore, kaszlące, z dolegliwościami. Prosimy także, by odwiedzający zasłaniali nos i usta, dezynfekowali ręce. Należy unikać sytuacji, w których w jednym czasie na jednej sali gromadzi się dużo osób odwiedzających  - mówi Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Jak podkreśla, placówka chce zadbać o bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i odwiedzających. Niewykluczone, że poszczególne oddziały mogą zostać całkiem zamknięte. Zmiany obowiązują na wszystkich oddziałach, także pediatrycznych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO