Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Za nami Dni Funduszy Europejskich w szpitalu na Czarnowie

piątek, 10 maja 2024 11:56 / Autor: Maria Karyś
Za nami Dni Funduszy Europejskich w szpitalu na Czarnowie
Za nami Dni Funduszy Europejskich w szpitalu na Czarnowie
Maria Karyś
Maria Karyś

Odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, jak co roku, umożliwił pacjentom bezpłatne badania. Radiolodzy wykonali USG jamy brzusznej, tarczycy i naczyń szyjnych.

- Nasz szpital tradycyjnie uczestniczył w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Zaproponowaliśmy badania na sprzętach, które zostały kupione przy udziale środków unijnych. Nasi radiolodzy wykonywali badania USG, na które zapisani byli zarówno dorośli, jak i dzieci. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i z tego bardzo się cieszymy – informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Z badań mogli skorzystać wszyscy chętni. Wymagana była wcześniejsza rejestracja.

- Miałam wykonane badanie USG tarczycy. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam się zdiagnoować, ponieważ - jak wiemy - w przychodniach jest długi czas oczekiwania. Uważam, że takie akcje powinny być organizowane częściej, bo przecież lepiej zapobiegać niż leczyć. Niestety, moi bliscy już nie zdążyli się zarejestrować, lista szybko została zapełniona, bo chętnych nigdy nie brakuje – mówi pani Edyta Strzelec.

Z badań w ramach Dni Otwartych skorzystali również rodzice 6-tygodniowego Antosia:

- Synek miał wykonane  USG główki. Uważam, że warto skorzystać  ze wszystkich badań jakie oferuje nam dzisiejsze wydarzenie. W prywatnej przychodni pewnie musielibyśmy dłużej czekać i jeszcze za to zapłacić. A tutaj wszystko odbyło się szybko i bezpłatnie. Po pełnej informacji medycznej dostaliśmy nawet pamiątkowe gadżety – opowiada Anna Jamrożek, mama Antosia.

Akcja odbyła się w ramach 20-lecia Polski w Unii Europejskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO