Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowy klub seniora powstanie w Kielcach

poniedziałek, 10 czerwca 2024 12:07 / Autor: Maciej Piętka
Nowy klub seniora powstanie w Kielcach
Nowy klub seniora powstanie w Kielcach
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Nowy klub Senior+ powstanie w dawnym budynku Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Karskiego 26. Znajdzie się tam między innymi sala spotkań, gabinet masażu i sala do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych.

We wszystkich  pomieszczeniach przeprowadzone zostaną prace budowlane, instalacyjne, elektryczne i sanitarne. Główna sala wyposażona zostanie w krzesła i stoły, a także telewizory i komputery. Z kolei w pomieszczeniu do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych seniorzy będą mogli korzystać m.in. z roweru magnetycznego, bieżni, drabinek, mat do ćwiczeń, stołu do tenisa, hantli, piłek.

– Klub przy ulicy Karskiego 26, w budynku po dawnej szkole, będzie remontowany od czerwca do końca roku. Jego uruchomienie planuje się natomiast na styczeń – mówi Magdalena Radlak, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Na stworzenie tej placówki Miasto Kielce otrzymało 170 tysięcy złotych z Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2021-2025. Udało się również pozyskać dofinansowanie na działalność klubów przy ulicach Krzemionkowej, Warszawskiej i Naruszewicza.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO