Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowy blok porodowo-operacyjny w szpitalu przy Prostej już otwarty!

wtorek, 19 marca 2024 12:23 / Autor: Maciej Piętka
Nowy blok porodowo-operacyjny w szpitalu przy Prostej już otwarty!
Nowy blok porodowo-operacyjny w szpitalu przy Prostej już otwarty!
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Dziś nastąpiło oficjalnie otwarcie bloku porodowo-operacyjnego w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach przy ul. Prostej. Pierwsze pacjentki trafią na niego już w przyszłym tygodniu.

Nowy blok był koniecznością, ponieważ placówka posiada trzeci stopień referencyjności, przez co trafią do niej pacjentki nie tylko z naszego miasta.

– Przeprowadziliśmy kompleksowy remont oraz zakupiliśmy stosowne wyposażenie. Myślę, że nowy blok został przygotowany w taki sposób, że jest przyjazny dla pacjenta. Mamy dostęp do wszystkich metod łagodzenia bólu porodowego – podkreśla dr Rafał Szpak, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach.

Inwestycja była współfinansowana ze środków zarządu powiatu kieleckiego.

– To kolejna ważna rzecz jaką zrealizowaliśmy w służbie zdrowia. Nowy blok był niezbędny i wręcz wyczekiwany od kilkudziesięciu lat – mówi Mirosław Gębski, starosta kielecki.

Jak podkreślają specjaliści, najważniejsze jest jednak to, że znacznie zwiększy się komfort rodzących pacjentek.

– Nowy blok porodowy to wiele możliwości dla rodzących. Umożliwia on korzystanie ze wszystkich niefarmakologicznych metod podczas porodu. Pacjentki będą się czuć komfortowo, ponieważ każda sala wyposażona jest we własny węzeł sanitarny. Kobiety będą mogły rodzić ze wskazaną najbliższą im osobą, a to naprawdę ważne – wyjaśnia Małgorzata Mastalerz, położna z ŚCMiN.

Oddział jest w stanie przyjąć 8 porodów w tym samym czasie. W nowym bloku znajdują się 4 autonomiczne sale do przyjmowania porodów oraz 2 służące do wykonywania cesarskich cięć. Koszt modernizacji wyniósł 6.5 miliona złotych, natomiast doposażenia 1.5 miliona.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO