Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na sylwestra w ciepłe kraje

wtorek, 28 listopada 2023 15:51 / Autor: Maciej Piętka
Na sylwestra w ciepłe kraje
Na sylwestra w ciepłe kraje
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Coraz więcej osób decyduje się na sylwestrowy wyjazd zagraniczny. Bardzo popularne są podróże do znanych miast europejskich takich jak Paryż czy Rzym. W tym terminie biura podróży organizują też dłuższe wyjazdy do ciepłych krajów.

Wielu kielczan spędza sylwestra poza Polską. O powody takich decyzji, zapytaliśmy Marcina Salwę z biura podróży Itaka.

– Moim zdaniem ludzie coraz więcej pracują, a przez to potrzebują odpoczynku. Oczywiście, ważne jest to, że duża część z nas ma też sporo dni wolnych w tym okresie – wyjaśnia nasz rozmówca.

Taki wyjazd wywołuje automatyczne skojarzenie z dobrze znanymi zimowymi aktywnościami. O ile stoki narciarskie dalej cieszą się dużą popularnością, to pojawiają się też bardziej nietypowe kierunki.

– Od zawsze wiele osób wyjeżdża w góry, najczęściej do Austrii i Włoch. Aktywny urlop to dla niektórych najlepsza forma wypoczynku. Mamy też takich klientów, którzy chcą uniknąć niskich temperatur. Wtedy najlepszą opcją jest wycieczka w bardziej egzotyczne kierunki, takie jak Zanzibar czy Dominikana – dodaje Katarzyna Bańska, organizatorka wyjazdów zagranicznych

Wielu z nas obawia się potencjalnych kosztów takiego przedsięwzięcia. Zagraniczne wycieczki kojarzymy z dużymi pieniędzmi, ale czy faktycznie muszą one takie być?

– To zależy od kierunku. Jeśli mówimy o wycieczkach „europejskich” np. do  Paryża, to ceny zaczynają się od 1700 złotych za osobę. Natomiast w przypadku bardziej egzotycznych miejsc, takich jak Zanzibar czy Brazylia to kwoty mogą być wyższe i wynosić około siedmiu tysięcy złotych – mówi nasz rozmówca.

Biura podróży organizują zarówno wyjazdy poświęcone tylko imprezie sylwestrowej, jak i dłuższe, gdzie świętowanie tej szczególnej nocy może być połączone np. ze zwiedzaniem danego miejsca. Obie te formy cieszą się coraz większą popularnością.

Więcej przeczytacie w najbliższym numerze naszego tygodnika.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO