Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Minigranty dla wolontariuszy

czwartek, 30 listopada 2023 13:12 / Autor: Aleksandra Rękas
Minigranty dla wolontariuszy
Minigranty dla wolontariuszy
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Niełatwe zadanie miało Regionalne Centrum Wolontariatu, które nagrodziło najbardziej pomysłowe inicjatywy wolontariuszy. Dzięki minigrantom, działanie na rzecz potrzebujących osób, czy zwierząt będzie znacznie prostsze.

Jak mówi Wiktor Tutaj, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, minigranty są przekazywane w ramach projektu rządowego.

- Aplikacje były bardzo ciekawe, pomysłów było mnóstwo. Były to na przykład działania na rzecz naszej społeczności lokalnej, ale i osób bezdomnych, czy bezdomnych zwierząt – wylicza.

Jak podkreśla, najważniejsze jest dostrzeżenie drugiego człowieka.

- Nie kierowaliśmy się jakimś konkretnym kluczem, ale wartością dodaną w tych inicjatywach, dobrem z nich płynących – mówi Tutaj.

Magdalena Lis, wiceprezes centrum dodaje, że granty będą realizowane na terenie Kielc, ale i okolic, na przykład Buska-Zdroju.

- Bardzo mocno zachęcany wszystkich wolontariuszy do udziału w konkursie Laur Wolontariuszy. To wydarzenie, które odbywa się już po raz osiemnasty – tłumaczy.

Wielka gala wolontariatu odbędzie się w piątego grudnia w Szkole Muzycznej w Kielcach. Maksymalna wartość minigrantu to tysiąc złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO