Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Mieszkania w Kielcach będą tańsze?

środa, 21 lutego 2024 14:53 / Autor: Maciej Piętka
Mieszkania w Kielcach będą tańsze?
FOT. Kamil Suchański
Mieszkania w Kielcach będą tańsze?
FOT. Kamil Suchański
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Grupa kieleckich radnych, w której znajdują się Kamil i Katarzyna Suchańscy oraz Dariusz Kisiel, złożyła dziś interpelacje dotyczącą konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Funduszu i Polityki Regionalnej. Chodzi o tzw. Społeczną Agencję Najmu, która ma umożliwić kielczanom tańszy dostęp do mieszkań.

SAN to podmiot współpracujący z gminą, który pośredniczy między właścicielami mieszkań na wynajem i osobami, którym dochody lub sytuacja życiowa utrudniają najem mieszkania w normalnych warunkach.

– Jest to atrakcyjna oferta dla osób o średnich i niższych dochodach. To rozwiązanie korzystne dla obu stron – właścicieli i najemców, bo ci pierwsi często nie wynajmują  lokali z obawy przed nieuczciwymi praktykami. Te agencje mogą stać się wiarygodnymi kontrahentami gwarantującymi stabilny i regularny wynajem – mówi Kamil Suchański.

Jak zapewniają autorzy interpelacji, SAN może również zagwarantować najemcom dopłaty do czynszu, pomoc w remoncie czy… wsparcie w znalezieniu lepszej pracy. Gminy, które zwyciężą uzyskają stuprocentowe dofinansowanie.

O sprawę zapytaliśmy również w kieleckim ratuszu.

– Urząd Miasta potwierdza, że rzeczywiście taka interpelacja do nas wpłynęła. Prezydent Wenta z pewnością zajmie się tematem w niej podjętym. Zostanie również przygotowane stanowisko miasta w tym zakresie – informuje Marcin Januchta, rzecznik prezydenta Kielc.

Jeśli stolica województwa świętokrzyskiego ma uzyskać dofinasowanie to nie może czekać na wybory samorządowe. Konkurs zakończy się bowiem 5 kwietnia czyli dwa dni przed terminem wyborów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO