Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Mentzen i Berkowicz podsumowali kampanię wyborczą w Kielcach

piątek, 07 czerwca 2024 16:23 / Autor: Maciej Piętka
Mentzen i Berkowicz podsumowali kampanię wyborczą w Kielcach
Mentzen i Berkowicz podsumowali kampanię wyborczą w Kielcach
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Dziś (7 czerwca) na kieleckim Placu Artystów liderzy konfederacji podsumowali kampanie wyborczą. Sławomir Mentzen i Konrad Berkowicz spotkali się z mieszkańcami naszego miasta i po raz kolejny zachęcili do głosowania na ich formację.

Głos zabrał prezes Nowej Nadziei, który powiedział, co może przekonać ludzi do zagłosowania na listy Konfederacji.

– Jako jedyni konsekwentnie opowiadamy się przeciwko Zielonemu Ładowi, paktowi migracyjnemu oraz zmianie traktatów, które pozbawią Polskę prawa weta. Sprzeciwiamy się również wprowadzeniu euro i jesteśmy za zachowaniem złotego. Nie chcemy też nowych unijnych podatków – podkreślił Sławomir Mentzen.

Na Placu Artystów był także Konrad Berkowicz czyli lider świętokrzyskiej listy ugrupowania, który... pozował z opakowaniem Majonezu Kieleckiego.;

– W Europarlamencie chciałbym być tamą na szaleństwa Unii Europejskiej takiego jak Zielony Ład czy zakaz samochodów spalinowych. Zwracam uwagę, że tylko politycy Konfederacji są wiarygodni w takich postulatach. Zielony Ład popierali przecież nie tylko politycy PO, Lewicy oraz Trzeciej Drogi, ale także PiS-u. Tylko my byliśmy przeciwko od początku. Inne partie patrzą na to krytycznie tylko na potrzeby kampanii wyborczej – wyjaśniał Konrad Berkowicz.

O to na co liczy Konfederacja zapytaliśmy z kolei lidera tej partii w województwie świętokrzyskim.

– Jestem przekonany, że będzie to najlepszy wynik w historii. Myślę, że spokojnie uzyskamy ponad 10 procent, a wynik w okolicach 15 uznałbym za bardzo dobry. To jest nasz cel – zaznaczył Dawid Lewicki.

Eurowybory odbędą się już w niedzielę (9 czerwca).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO