Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Marcin Daniec i Michał Listkiewicz odwiedzili Pałacyk Zielińskiego

wtorek, 06 lutego 2024 19:45 / Autor: Maciej Piętka
Marcin Daniec i Michał Listkiewicz odwiedzili Pałacyk Zielińskiego
Marcin Daniec i Michał Listkiewicz odwiedzili Pałacyk Zielińskiego
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Ich przyjazd związany był z drugą edycją cyklu „Z kulturą o sporcie”. Obaj goście opowiedzieli wiele anegdot ze świata sportu i nie tylko. Odbyło się również losowanie 1/8 Pucharu Polski Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Cykl „Z kulturą o sporcie” rozpoczął się w zeszłym roku,  jego założenie jest proste: do Pałacyku Zielińskiegozapraszani są dwaj goście, jeden związany ze sportem, a drugi z kulturą.

– Obie te dziedziny życia mają dużo wspólnego. Jest wielu sportowców, którzy są utalentowani artystycznie. Dzisiaj mamy okazję gościć pana Michała Listkiewicza, czyli wybitnego sędziego międzynarodowego i byłego prezesa PZPN, a jego interlokutorem był Marcin Daniec, znany satyryk, którego nikomu nie trzeba przedstawiać – mówił Jarosław Bukowski, dyrektor Pałacyku Zielińskiego.

Jak wspominali prelegenci, kultura od zawsze przecinała się ze sportem.

– Kiedyś bardzo popularne były mecze, np. aktorzy kontra zespoły oldbojów. Te środowiska przenikały się od zawsze. Wybitni polscy artyści, tacy jak Jan Englert, Jan Kobuszewski czy Gustaw Holoubek byli wielkimi kibicami piłkarskimi, a do tego znawcami. Kiedyś te światy miały ze sobą dużo wspólnego i ciągle myślę, że kultura fizyczna oraz duchowa są sobie bardzo bliskie – tłumaczył Michał Listkiewicz.

Marcin Daniec zasypywał gości licznymi anegdotami. To on był zresztą osobą łącząca kulturę ze sportem, bo przecież jego najbardziej znane skecze… dotyczą właśnie piłki nożnej.

– Naprawdę kocham sport. Podziwiam także wszystkich sportowców, bo sam trenowałem i wiem jak mocno trzeba się temu poświęcić. Ta sfera od zawsze była dla mnie bardzo ważna. A całej młodzieży chciałbym przypomnieć, że wypompowana piłka zawsze zajmie mniej miejsca w plecaku niż zgrzewka dowolnego piwa  – żartował Daniec.

Dzisiejsi prelegenci wzięli również udział w losowaniu par Pucharu Polski ŚZPN. Dzięki niemu wiemy, że rezerwy Korony Kielce pojadą do Włoszczowy na mecz z Hetmanem, a KSZO Ostrowiec wybierze się do Daleszyc aby rozegrać mecz z tamtejszym Spartakusem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO