Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Lokalne Targi Pracy już niedługo

poniedziałek, 27 listopada 2023 11:28 / Autor: Maciej Piętka
Lokalne Targi Pracy już niedługo
Lokalne Targi Pracy już niedługo
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Miejski Urząd Pracy wraz z Caritasem Diecezji Kieleckiej organizują Lokalne Targi Pracy. Wydarzenie odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury, już w najbliższą środę.

Dla bezrobotnych ma to być okazja na znalezienie zatrudnienia.

– Lokalne Targi Pracy  adresowane są do mieszkańców naszego regionu, chociaż nie tylko. Tak naprawdę każdy kto chce, będzie mógł wziąć w nich udział. Jest to doskonała okazja na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z pracodawcami. Na tę chwilę zgłosiło się 26 firm, ale nie wykluczamy, że ostatecznie może być ich więcej. Organizujemy to po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni  – mówi Marcin Januchta, rzecznik prezydenta Kielc.

Na targach będzie wiele firm, które mocno kojarzą się z województwem świętokrzyskim. Są to między innymi: Effector, Pod Telegrafem czy MPK.

Współorganizatorem wydarzenia jest Caritas Diecezji Kieleckiej.

– Targi pracy są skierowane do osób także z Ukrainy. Na miejscu będą dostępni tłumacze. W zasadzie nie ma konkretnej branży wiodącej. Proponowane stanowiska też są bardzo różne, od pracowników biurowych, po specjalistów czy nauczycieli – wylicza Monika Suliga-Gałka, z Caritas Diecezji Kieleckiej.

Jak podaje Wojewódzki Urząd Pracy, bezrobocie w naszym regionie wynosi 7,6 procent i jest o prawie dwa punkty procent większe niż w całym kraju.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO