Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kwiatami i ciszą uczcili ofiary terroryzmu

piątek, 11 września 2020 13:02 / Autor: Wojciech Dudkowski
Kwiatami i ciszą uczcili ofiary terroryzmu
Kwiatami i ciszą uczcili ofiary terroryzmu
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

W ciszy odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary zamachów terrorystycznych. W 19 rocznicę zamachu na World Trade Center pod pomnikiem Homo Homini złożone zostały wieńce i odegrany utwór "Cisza"

Wieńce przed pomnikiem składali: senator Krzysztof Słoń, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, prezydent Kielc Bogdan Wenta, wraz z delegacją, Leszek Bukowski z delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, przedstawiciele Wojska Polskiego i Armii Stanów Zjednoczonych, Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Po złożeniu kwiatów odegrany został utwór "Cisza".

Przed pomnikiem posterunki honorowe wystawiło Wojsko Polskie, Armia Stanów Zjednoczonych, Policja i Państwowa Straż Pożarna.

Kielecki pomnik Homo Homini jest pierwszym europejskim pomnikiem upamiętniającym ofiary zamachu na World Trade Center w 2001 roku. Podczas jego odsłonięcia, uczniowie kieleckich szkół złożyli 2630 zniczy, z nazwiskami wszystkich ofiar tego zamachu. Monument zaprojektował Adam Myjak, wieloletni rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Umieszczane są na nim tablice z nazwami miast, w których miały miejsce zamachy terrorystyczne, najnowsza upamiętnia zamach w Nicei z 14 lipca 2016.

Tegoroczne uroczystości odbyły się w skróconej formie ze względu na stan epidemii.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO