Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kieleckie szkoły bez księgowych?

poniedziałek, 10 czerwca 2024 15:25 / Autor: Michał Kita
Kieleckie szkoły bez księgowych?
Kieleckie szkoły bez księgowych?
Michał Kita
Michał Kita

W większości kieleckich szkół od września nie będzie księgowych, ich zadania przejmie Centrum Usług Miejskich. To pomysł Ratusza na optymalizację wydatków i redukcję kosztów utrzymania placówek oświatowych.

Jak mówi Piotr Rogula, pełnomocnik, a od końca czerwca zastępca prezydenta Kielc, dotychczas swoją księgowość do Centrum Usług Miejskich przeniosło 61 szkół.

– Zostało 18 szkół, myślę, że w przyszłości do CUM dołączą również placówki kultury i inne jednostki. Cały ten proces będziemy chcieli zakończyć do końca roku. Równocześnie zamierzamy uruchomić zakupy wspólne, na przykład paliwa, po to, aby w dalszym ciągu optymalizować wydatki i zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy w budżecie miasta – dodaje.

Przeniesienie usług księgowych do CUM już teraz wygenerowało w skali roku około milion złotych oszczędności. Dokończenie tego procesu może przynieść kolejne 700 tysięcy złotych.

Piotr Rogula zaznacza, że optymalizacja i usprawnienie pracy Centrum Usług Miejskich będzie jednym z jego głównych zadań jako wiceprezydenta.

– CUM powstało jako jednostka, która ma optymalizować procedury i wydatki jednostek podległych i samego urzędu. Obecnie już realizuje takie zadania jak księgowość dla placówek oświatowych, zamówienia dotyczące telefonii komórkowych, internetu i innych usług, na przykład ubezpieczenia. Centrum Usług Miejskich pozwala optymalizować koszty i usprawnić zarządzanie – wyjaśnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO