Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielecki Bank Żywności z nowym pojazdem

czwartek, 23 lipca 2020 10:16 / Autor: Marzena Rygiel
Kielecki Bank Żywności z nowym pojazdem
foto um.kielce.pl
Kielecki Bank Żywności z nowym pojazdem
foto um.kielce.pl
Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Miasto przekazało Kieleckiemu Bankowi Żywności dziewięcioosobowego busa. Jego wcześniejszym użytkownikiem był Dom Pomocy Społecznej imienia Florentyny Malskiej w Kielcach.

Dom Pomocy Społecznej w Kielcach  w grudniu 2019 nabył nowy samochód, który w połowie został sfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Volkswagen Transporter Caravell, poprzedni pojazd DPS-u, ciągle jednak był sprawny i nadawał się do użytku.

– Dom Pomocy Społecznej zwrócił się do pana prezydenta z prośbą o przekazanie poprzedniego samochodu dla Kieleckiego Banku Żywności. Po upewnieniu się, że są ku temu możliwości prawne, prezydent przystał na to – mówi  Bożena Szczypiór, zastępca prezydenta Kielc.

Sławomir Cedro, prezes Kieleckiego Banku Żywności, podkreśla znaczenie tego daru.

–  Pojazd jest dla nas niezbędny. Nasza siedziba znajduje się poza centrum miasta, dlatego ten samochód ułatwi nam transport wolontariuszy,  a także usprawni pozyskiwanie ze sklepów żywności z krótkim terminem, po którą wielokrotnie  zmuszeni byliśmy wyruszać kilkoma autami – informuje Cedro.

– Chwalimy postawę ratusza za to, że docenili działalność Kieleckiego Banku Żywności i nieodpłatnie przekazali ten samochód. Dom Pomocy Społecznej, podobnie jak wiele innych instytucji, korzysta z pomocy Banku, więc tym bardziej uważamy, że pojazd trafia w dobre ręce – podsumowuje Zdzisław Łakomiec, kierownik do spraw administracyjnych DPS w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO