Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielce powalczą o miano Polskiej Stolicy Recyklingu

poniedziałek, 26 lutego 2024 17:05 / Autor: Aleksandra Rękas
Kielce powalczą o miano Polskiej Stolicy Recyklingu
Kielce powalczą o miano Polskiej Stolicy Recyklingu
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Które miasto zebrało największą ilość zużytego sprzętu elektronicznego w przeliczeniu na mieszkańca? Okaże się to już 8 marca, a zwycięzca otrzyma miano stolicy recyklingu i… wyjątkową statuetkę.

Już ósmego marca odbędzie się „Kongres Miast i Biznesu. Kaucja - Edukacja – Środowisko”. To właśnie podczas tego wydarzenia poznamy miasto, które przoduje w kwestii recyklingu.

- Szacuje się, że w naszych domach chomikujemy około 20 milionów sztuk elektroodpadów, głównie telefonów komórkowych. Zadanie miasta polegało na tym, żeby zachęcić obywateli swoich lokalnych społeczności do zrobienia porządków i przekazania elektrycznych śmieci do recyklingu – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Zwycięskie miasto otrzyma statuetkę wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci. Jej autorką jest artystka Akademii Sztuk Pięknych Natalia Murdza.

Nagrodzone zostaną także instytucje miejskie – szkoły, muzea, biblioteki i uczelnie. O główną nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych rywalizowało 21 szkół oraz instytucji z Kielc.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO