Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

KCK z akcją dla niedowidzących dzieci

środa, 05 sierpnia 2020 11:27 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Kieleckie Centrum Kultury razem z Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach ruszają z nowym projektem. Tym razem skierowany jest on do dzieci z problemami ze wzrokiem, ale również do tych dobrze widzących.

Głównym celem akcji jest zaznajomienie dzieci zdrowych ze światem słabo widzących.

– To rzecz zupełnie nowa, jakiej do tej pory nie robiła jeszcze żadna inna instytucja. Przeprowadzimy warsztaty artystyczne, teatralne i smaku, za pomocą których niedowidzący będą pokazywać widzącym, jak wygląda ich życie. Będziemy mówić o wzajemnej tolerancji, szacunku i wartościach, które budują społeczeństwo obywatelskie – informuje Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury.

Projekt zostanie zrealizowany dzięki dofinansowaniu z programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Świętokrzyskie. Jego koordynatorem został Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

– W styczniu zgodnie z wytycznymi powołaliśmy koordynatora do spraw dostępności. Ciągle pracujemy nad tym, co więcej możemy zrobić, żeby ułatwić osobom wykluczonym kontakt z kulturą – mówi Nowacka.

Do projektu zaproszone są dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Przedsięwzięcie rusza 17 sierpnia i potrwa do końca października. Weźmie w nim udział szesnastoosobowa grupa. Połowa jej uczestników ma dysfunkcję wzrokową, połowa jest zdrowa.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO