Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kamil Suchański w „diesel parku”: Zbudujemy place zabaw

piątek, 16 lutego 2024 21:55 / Autor: Michał Łosiak
Kamil Suchański w „diesel parku”: Zbudujemy place zabaw
Kamil Suchański w „diesel parku”: Zbudujemy place zabaw
Michał Łosiak
Michał Łosiak

O budowie placów zabaw i rewitalizacji miejsc zielonych mówił Kamil Suchański i kieleccy radni podczas konferencji w tzw. diesel parku, czyli przy powstającej „Wyspie Zrozumienia” między jezdniami alei IX Wieków Kielc.

Inwestycja spotkała się z krytyką kandydata na prezydenta Kielc.

– Gdybyśmy w Kielcach wybudowali już wszystko – mieli równe drogi, zadbaną dolinę Silnicy, piękny Zalew, wspaniałe place zabaw – to może i pieniądze powinny być lokowane w tego typu atrakcje. Pogoda robi się coraz lepsza, więc wiele osób chciałoby spędzić czas z dziećmi na świeżym powietrzu. Proponujemy utworzenie centralnego placu zabaw i czterech mniejszych w różnych stronach miasta. Takie place są budowane w innych miastach – podkreślał.

Jak dodaje Katarzyna Suchańska, wspomniany główny park miałby powstać w jednej z czterech lokalizacji.

– Już w 2021 roku wystosowałam do prezydenta wniosek o powstanie takiego miejsca. Byłyby w nim wiele atrakcji, a dzieci mogłyby spędzić czas w towarzystwie swoich opiekunów. Agata Wojda odpowiedziała, że nie cieszyłby się on zainteresowaniem. Zupełnie się z tym nie zgadzam. Powinniśmy zapewnić w tym miejscu dobry dojazd i miejsca parkingowe. Wśród lokalizacji proponujemy Park Baranowski, dolinę Silnicy, Telegraf, czy okolice Wietrzni. Tu jednak konieczne są konsultacje społeczne – mówiła.

Z kolei radny Dariusz Kisiel zwrócił uwagę na liczne tereny zielone w mieście.

– Proponujemy mieszkańcom wzięcie sprawy w swoje ręce i przywrócenie blasku Parku Miejskiemu, rewitalizacji Parku Baranowskiego, doliny Silnicy i zalewu. Jeśli spojrzymy na to z lotu ptaka, to dostrzeżemy zielony „kręgosłup” miasta – dodał.

Tag: kielce wybory
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO