Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Już niedługo odbędzie się Kielecki Spacer Miejski

środa, 25 stycznia 2023 13:51 / Autor: Radio eM
Już niedługo odbędzie się Kielecki Spacer Miejski
Fot. Piotr Michalec
Już niedługo odbędzie się Kielecki Spacer Miejski
Fot. Piotr Michalec
Radio eM
Radio eM

Historia, architektura, zagadki i ludzie – między innymi o tym będziemy mogli dowiedzieć się podczas Kieleckiego Spaceru Miejskiego, który organizuje pasjonat Jakub Juszyński. Wydarzenie odbędzie się 5 lutego. Udział jest bezpłatny.

Podczas wydarzenia będziemy mogli poznać miasto od tej atrakcyjnej strony. Pozwoli ono utrwalić wiedzę o Kielcach – przeszłą i teraźniejszą. Uczestnicy będą mogli zobaczyć ciekawe budownictwo, miejsca warte uwagi.

– Spacery powstały z potrzeby pokazania i docenienia Kielc. Nasze miasto ma lepsze i gorsze chwile, ale turystycznie wydaje się całkiem fajnym miejscem i warto, żeby zarówno kielczanie, jak i przyjeżdżający goście mogli je poznać – mówi Jakub Juszyński, organizator, bloger, podróżnik, mieszkaniec Kielc.

Spacer po mieście, to nie tylko piesza wędrówka, ale okazja do poznania wielu osób oraz rozwiązywania zagadek. Osoby, które już brały udział we wcześniejszych spacerach również są mile widziane, ponieważ każde spotkanie jest inne. Chętne osoby będą mogły wrzucić dobrowolny datek do świnki skarbonki.

– Liczba uczestników nie jest stała. Zdarzają się spacery, gdzie wędrujemy w kilka osób albo takie, gdy jest nas ponad 40. W akcji udział może wziąć każdy, nawet zwierzęta. Dla  wszystkich znajdzie się coś ciekawego – dodaje nasz rozmówca.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 na parkingu obok kościoła św. Wojciecha w Kielcach, czas trwania to 2,5 godziny.

Autor: Karolina Posłowska

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO