Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jedli schabowe z Renatą Janik

środa, 15 listopada 2023 18:35 / Autor: Maciej Piętka
Jedli schabowe z Renatą Janik
Jedli schabowe z Renatą Janik
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Finał spontanicznej akcji „Dzień Kotleta Schabowego” już za nami. Zebrani goście, mogli zjeść to popularne danie wraz z… wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renatą Janik.

Tydzień temu obchodziliśmy Światowy Dzień Kotleta Schabowego. Z tej okazji Renata Janik na swoim facebookowym profilu zamieściła zdjęcie tej potrawy. Zobowiązała się też do tego, że każda osoba, która w komentarzu wstawi zdjęcie swojego ulubionego dania, zostanie zaproszona na obiad.

­– Połączył nas właśnie schabowy, a jak mówią: „przez żołądek do serca”. Razem z uczestnikami dzisiejszej akcji, chcemy również zorganizować nietypowe mikołajki, podczas których mamy zamiar pomagać zwierzakom. Takie spontaniczne spotkania są najlepsze. Mnie zależy na tym, żebyśmy się jednoczyli i przy okazji zrobili wspólnie coś dobrego – mówi pani wicemarszałek.

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. Zdecydowanej większości inicjatywa bardzo się podobała.

– O akcji dowiedziałem się z FacebookapPani wicemarszałek. Po pracy zawsze chętnie zjem dobrego schabowego. Kupując i spożywając takie potrawy, wspieramy również rolników, którzy zajmują się hodowlą trzody chlewnej  – wyjaśnia Arkadiusz Ślipikowski radny miasta Kielce, jeden z gości.

Kotlet schabowy to jedno z najpopularniejszych dań w naszym kraju. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez serwis Pyszne.pl, aż 46% Polaków spożywa posiłki zgodnie z tradycyjnymi przyzwyczajeniami. To tu może kryć jeden z powodów, przez który Polacy aż tak bardzo przepadają za tą potrawą. W końcu większości z nas niedziela kojarzy się właśnie z rosołem i schabowym. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO