Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Integracyjnej spotkanie w Pietraszkach. Wiele atrakcji i zabawy

sobota, 22 czerwca 2024 15:48 / Autor: Michał Łosiak
Integracyjnej spotkanie w Pietraszkach. Wiele atrakcji i zabawy
Integracyjnej spotkanie w Pietraszkach. Wiele atrakcji i zabawy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Za nami piąte Pietraszkowe Spotkanie Integracyjne zorganizowane przez Zakład Aktywności Zawodowej „Manufaktura Pietraszki”. Nie zabrakło występów artystycznych, dobrej muzyki, pysznego jedzenia i licznych warsztatów.

Przypomnijmy, że zakład mieści się na kieleckim Białogonie. Działają tutaj cztery pracownie: cukiernicza, rękodzieła, ogrodnicza i pszczelarska. Manufaktura ma również podpisaną umowę z firmą Dafi. W Pietraszkach pracuje 48 osób niepełnosprawnych i 13 osób pozostałego personelu.

– Chcemy poszerzyć pracownię cukierniczą o słodki catering. Zaproponujemy usługę na różne okazje – konferencje, wesela, komunie i tym podobne wydarzenia. Mamy dobrych i świetnych fachowców, więc wykorzystujemy ich potencjał – tłumaczył ks. Witold Janocha, dyrektor Domu św. Jana Pawła II w Kielcach-Pietraszkach.

Uczestnicy mogli zobaczyć m.in. występ Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”. Grupa obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia. Obecnie występuje na festiwalach w całej Polsce. Tym razem „Uśmiech” zaprezentował spektakl „Bar, czyli wspomnienie”.

–  To suita tańców, które nawiązują stylem do lat 60-tych i 70-tych. Akcja dzieje się w barze, gdzie starszy pan wspomina lata młodości i moment, kiedy spotkał swoją żonę – mówiła Ewa Lubacz, opiekunka grupy.

Nie zabrakło także licytacji z wieloma cennymi przedmiotami, grilla i rozgrywek szachowych. Uczestnicy mogli wziąć także udział w warsztatach cukierniczych, kulinarnych, rękodzielniczych i ogrodniczych. Obecni podziwaili również wystawę zdjęć autorstwa Piotra Michalca. 

– Pogoda jednak dopisała i to nas bardzo cieszy. Czuć niezwykle miłą atmosferę, a dodatkowo jesteśmy wśród pięknej przyrody – mówiła nam pani Ania. – Mieszkamy niedaleko, więc chętnie przyszliśmy z kolegami i koleżankami. Jest dużo atrakcji i to nam się podoba – dodał Maciek.

Wydarzenie zakończył koncert Pawła Orkisza.

Tag: pietraszki
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO