Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich w WDK

środa, 29 lipca 2020 08:10 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

„Z szacunkiem do książki” to inicjatywa, która powstała pod wpływem wielu publikacji, jakie ukazały się na rynku wydawniczym regionu świętokrzyskiego. W najbliższą sobotę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich.

Na spotkaniu pojawią się sami  autorzy i zaprezentują fragmenty swojej twórczości. Swą obecność zapowiedział także prezes kieleckiego oddziału Związku Literatów Polskich, Stanisław Nyczaj.

W ostatnim czasie w naszym regionie pojawiło się wiele nowych, ciekawych książek. Wśród nich są chociażby „Kieleckim gościńcem strzelców Józefa Piłsudskiego” autorstwa Jerzego Osieckiego, „Komendat Gryfi i jego żołnierze” Ireneusza S. Pietrzaka, czy „Wojewódzkie Dożynki Świętokrzyskie. Kultywowanie tradycji dożynkowych w regionie świętokrzyskim w  latach 1999-2013”. Liczne wydarzenia, które są organizowane przez świętokrzyskie środowisko literackie potwierdzają, jak dużym zainteresowaniem obecnie cieszy się literatura.

Każdy odwiedzający giełdę będzie mógł zabrać ze sobą swoje książki, by zaprezentować je innym uczestnikom, sprzedać, albo wymienić na inne, ciekawe pozycje.

Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 9 i będzie trwać do godziny 13.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO