Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[GALERIA] Łapmy wodę, czyli happening zachęcający do oszczędzania wody

wtorek, 28 lipca 2020 12:50 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

O sposobach oszczędzania wody można było dziś usłyszeć od Fundacji Ekologicznej „Arka”, która na Placu Artystów zorganizowała happening. Wydarzenie odbyło się w ramach trasy edukacyjnej „Zielona Ręka”.

– Nasza fundacja uczy poprzez zabawę. Happeningi, które organizujemy mają za zadanie obrazowe pokazanie, jak należy oszczędzać wodę. Przygotowaliśmy do tego celu między innymi makietę drzew i  rzeki – mówi Alicja Fober z Fundacji Ekologicznej „Arka”. – Chcemy zachęcić do poszanowania zasobów wodnych. Każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia zużycia wody, choćby przez zbieranie deszczówki czy proste zakręcanie kranu podczas mycia zębów – dodaje.

– W ramach akcji zamierzamy prowadzić szeroko pojętą działalność edukacyjną. Kryzys klimatyczny stawia przed nami niespotykane wyzwania i każdy musi włączyć się w zmiany – mówi Wojciech Owczarz, prezes „Arki” i pomysłodawca „Zielonej Ręki”.

Zainteresowaniem dzieci cieszył się szczególnie konkurs, który polegał na zbieraniu symbolicznych „kropli wody”, rozrzuconych przez postać na szczudłach. Zebrani zagrali  także w wielką grę planszową, która miała za zadanie uczulić uczestników na problem marnotrawienia wody.

Fundacja w ramach swojej trasy odwiedziła już Puławy, a jej kolejnym przystankiem ma być Rzeszów. Partnerem akcji jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta w Kielcach.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO