MIASTO
[FOTO] Trzeci dzień European Rover Challenge na PŚk
![[FOTO] Trzeci dzień European Rover Challenge na PŚk](/media/k2/items/cache/e6d80aec52fa44376b93d29f66ebc521_XL.jpg)
![[FOTO] Trzeci dzień European Rover Challenge na PŚk](/media/k2/items/cache/e6d80aec52fa44376b93d29f66ebc521_L.jpg)
Szósta edycja zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge dobiegła końca. Tym razem pierwsze miejsce zajęła niemiecka drużyna ERIG e.V. Germany. Wśród wyróżnionych zneźli się również fani robotyki z Czech, Indii oraz Kolumbii.
Trzeciego dnia zawodów mogliśmy dowiedzieć się miedzy innymi, czym różnią się łaziki Curiosity i Perserverance, po co lecieć na Marsa oraz obejrzeć E-turniej Rover Mechanic Simulator (Pyramid Games), podczas którego uczestnicy wcielają się w rolę mechaników w jednej z pierwszych kolonii na Marsie. Ich zadaniem jest konserwacja oraz naprawa zniszczonych robotów marsjańskich. Symulator naprawy łazików marsjańskich został stworzony przez polskie studio gamedev. Za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju przewidziano nagrodę, jaką jest możliwość zdalnego przejazdu mobilnym robotem po marsjańskim torze w Kielcach.
Wiele prezentacji oraz warsztatów odbywa się w strefie namiotów na Politechnice Świętokrzyskiej, z kolei prelekcje i wykłady z gośćmi specjalnymi, podobnie jak pokazy filmowe, są dostępne jedynie online.
Nie brakuje jednak atrakcji na terenie kieleckiej politechniki. Dla najmłodszych przewidziano mnóstwo różnych gier i zabaw, a nieco starsi mają możliwość skorzystania ze sprzętu VR i obejrzenia interesujących prezentacji naukowych. Są także tematy do kosmicznych rozważań. Rozmowy o pół-człowieku, pół-maszynie i trans humanizmie, o poszukiwaniu życia w kosmosie, o wyprawach na Księżyc i, rzecz jasna, o robotach.
Wydarzenie można również śledzić na stronie internetowej www.roverchallenge.eu. Udział w transmisji jest nieodpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.
http://emkielce.pl/miasto/foto-trzeci-dzien-european-rover-challenge-na-psk#sigProGalleria8f185a6946








