Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dziś skończyłby 59 lat. Rocznica urodzin Przemysława Gosiewskiego

piątek, 12 maja 2023 10:56 / Autor: Michał Łosiak
Dziś skończyłby 59 lat. Rocznica urodzin Przemysława Gosiewskiego
Dziś skończyłby 59 lat. Rocznica urodzin Przemysława Gosiewskiego
Michał Łosiak
Michał Łosiak

12 maja obchodzimy 59. rocznicę urodzin Przemysława Gosiewskiego. Zmarłego w katastrofie smoleńskiej wicepremiera w rządzie Prawa i Sprawiedliwości upamiętnili przed jego kieleckim pomnikiem świętokrzyscy politycy.

Jak podkreśla poseł Krzysztof Lipiec, pełnomocnik kieleckiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Gosiewski był niezwykle skuteczny.

– Zawsze po smoleńskiej zbrodni staramy się zachować pamięć o nim – człowieku niezwykle zasłużonym dla Ziemi Świętokrzyskiej. Wzmacniał potencjał regionu, służąc mu na każdym kroku i zabiegając o pieniądze na realizację wielu inwestycji – zauważa parlamentarzysta.

O zasługach wicepremiera mówił z kolei Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski.

– Tragiczna śmierć zabrała najbardziej pracowitego posła naszego regionu. Dla tej ziemi poświęcił kawał swojego życia i oddał jej całe swoje serce mimo, że nie był stąd. Swoje pierwsze kroki w polityce stawiałem właśnie u jego boku – dodał.

Gosiewski2.jpg

Przemysław Gosiewski urodził się 12 maja 1964 roku w Słupsku. Był współzałożycielem Prawa i Sprawiedliwości. Zorganizował struktury tego ugrupowania w województwie świętokrzyskim.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO