Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dziesiątki prac konkursowych. Dzieci znają zasady ruchu drogowego

piątek, 15 grudnia 2023 11:44 / Autor: Aleksandra Rękas
Dziesiątki prac konkursowych. Dzieci znają zasady ruchu drogowego
Dziesiątki prac konkursowych. Dzieci znają zasady ruchu drogowego
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Nieprawidłowe parkowanie i zostawianie hulajnóg byle gdzie, ale i niefrasobliwość pieszych. Dzieci doskonale znają największe bolączki ruchu drogowego. Pięknie zobrazowały je pracami plastycznymi.

Maluchy wykonywały dzieła w ramach konkursu ,,Prawidłowo parkujesz - prawo szanujesz!". Do kieleckiej straży miejskiej wpłynęło przeszło 200 prac.

- Wszystko odbyło się w ramach kampanii, która skierowana była nie tylko do kierowców, ale i najmłodszych. Miała uświadomić, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w codziennym życiu. Dzieciaki dopisały, wykonując piękne, tematyczne prace z mądrym przesłaniem – mówi Aneta Litwin, komendant kieleckiej straży miejskiej.

Na pracach pojawia się motyw pierwszeństwa pieszych na pasach, ale także i samochody, są policjanci, ratownicy medyczni. Dzieciaki zauważyły także problem pozostawiania w niewłaściwy sposób hulajnóg.

- Maluchy uświadamiają nam, że nieodpowiedzialne zachowanie utrudnia nie tylko poruszanie się pieszym, ale i nierzadko na przykład akcje ratunkowe służb – zauważa komendant.

W jury, które wybrało najlepsze prace znalazła się również Agata Wiśniowska, zastępca Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Kielcach.

- Te maluchy, które poznają teraz zasady ruchu drogowego, już wkrótce staną się jego uczestnikami. W Kielcach, jak i w każdym większym mieście zdarza się, że zapominamy o przepisach. Do konkursu zaprosiliśmy więc cale rodziny – podkreśla Wiśniowska.

Wręczenie nagród laureatom odbędzie się w środę 20 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 22.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO