Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dzieci ratują zwierzęta w Pałacyku Zielińskiego

piątek, 02 czerwca 2023 15:25 / Autor: Radio eM
Dzieci ratują zwierzęta w Pałacyku Zielińskiego
Dzieci ratują zwierzęta w Pałacyku Zielińskiego
Radio eM
Radio eM

Dzisiaj (2 czerwca) w Domu Środowisk Twórczych z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany festyn dla najmłodszych oraz zbiórka charytatywna.

Najmłodsi świętowali podczas wydarzenia pod nazwą "Dzieciaki wspierają bezdomne zwierzaki". W programie znalazły się gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy, zabawy z szalikami KLANZA, animacje i konkursy z nagrodami.

Dla najmłodszych przygotowano takie atrakcje jak stoisko edukacyjno-profilaktyczne, na którym czekały kolorowanki, gry i zabawy ogólnorozwojowe organizowane przez Straż Miejską w Kielcach. Były też szkolenia dla dzieci i rodziców z zachowania się podczas ataku psa. A także strefa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, gdzie dzieci malowały wielkoformatowy rysunek „Miasteczko OZE MPEC”h. Dla uczestników festynu został przygotowany popcorn i wata cukrowa przez Świętokrzyski Klub Abstynentów "Raj".

– Uczestnicy mogli brać udział w kiermaszu przygotowanym przez Koło Naukowe "Socjalia" i Koło Naukowe "Parasol" i za przysłowiową złotówkę kupić książki, zabawki czy inne bibeloty. Dochód zostanie przekazany do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, które przeznaczy pieniądze na cele statutowe – mówiła Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny z Urzędu Miasta Kielce.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Kielce, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, Studenckie Koła Naukowe UJK - Socjalia i Parasol oraz Stowarzyszenie z Nami Raźniej, zaś partnerami: Dom Środowisk Twórczych im. Tomasza Zielińskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach, Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami/o. Kielce, Straż Miejska w Kielcach, Energetyczne Centrum Nauki Industria, Świętokrzyski Klub Abstynentów „Raj".

Autor: Igor Stępień

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO