Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Cyto Maniek w Kielcach

piątek, 24 maja 2024 09:54 / Autor: Maria Karyś
Cyto Maniek w Kielcach
Cyto Maniek w Kielcach
Maria Karyś
Maria Karyś

W poniedziałek (27 maja) cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w dyżurował w Kielcach. Panie mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne: mammografię i cytologię.

- W ramach Programu profilaktyki raka piersi, bezpłatna mammografia jest przeznaczona dla pań w wieku 45 – 74 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata. Natomiast w programie profilaktyki raka szyjki macicy z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie w wieku 25-64 lat. Zgodnie z programem badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje cytologii podczas jednego badania: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek – informuje Izabela Opalińska, rzecznik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Mobilna pracownia diagnostyczna będzie stacjonowała na parkingu przy Urzędzie Wojewódzkim.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna 661 911 300. By uniknąć czekania w kolejkach pacjentki są umawiane na konkretną godzinę. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Diagnostyka jest prowadzona od godziny 10 do 16.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO