Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Bili i kopali mężczyznę w centrum miasta

poniedziałek, 08 lutego 2021 14:20 / Autor: Aleksandra Rękas
Bili i kopali mężczyznę w centrum miasta
Bili i kopali mężczyznę w centrum miasta
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Zarzut pobicia usłyszeli trzej nastolatkowie, którzy zostali zatrzymani w sobotnią noc przez kieleckich policjantów. Śledczy ustalili, że 18-latek i jego dwaj 16-letni koledzy bez powodu zaatakowali 27-letniego mężczyznę.

Do napadu doszło przed godziną 23, na ulicy Warszawskiej w Kielcach. Ze zgłoszenia wynikało, że grupa młodych osób rzuciła butelką w siedzącego na przystanku mężczyznę.

- Gdy na miejscu zjawili się mundurowi, sprawców już nie było. Funkcjonariusze ustalili, że poszkodowany to 27-letni mężczyzna. Sprawcy rzucili w niego butelką, później bili i kopali go po całym ciele – relacjonuje Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Policjanci ustalili rysopisy nastolatków i ruszyli na poszukiwania. Niecałą godzinę od zgłoszenia, cała trójka siedziała już w policyjnych radiowozach – sprawcami okazali się dwaj 16-latkowie i ich 18-letni znajomy. Cała trójka była pod wpływem alkoholu, „wydmuchali” około promila

Zachowanie dwóch 16-latków oceni sąd dla nieletnich. Natomiast 18-latek odpowie za pobicie – grożą mu trzy lata więzienia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO