Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Artystyczne wyczyny nastolatków w centrum. Zniszczyli sześć elewacji

poniedziałek, 19 lutego 2024 14:08 / Autor: Aleksandra Rękas
Artystyczne wyczyny nastolatków w centrum. Zniszczyli sześć elewacji
Artystyczne wyczyny nastolatków w centrum. Zniszczyli sześć elewacji
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Zniszczona elewacja sześciu budynków w śródmieściu Kielc oraz jedno auto – to efekt „artystycznych” wyczynów dwóch nastolatków. Młodzi mężczyźni postanowili dać wyraz swoim umiejętnościom na kamienicach i zaparkowanym samochodzie.

Zachowanie nastolatków zauważył w ostatnią sobotę, 17 lutego, dyżurny monitoringu miejskiego. Mężczyźni farbą w sprayu mazali po budynkach.

- Policjanci którzy mieli rysopis młodych mężczyzn udali się w ślad za „artystami”, których napotkali na rogu ulic Sienkiewicza i Hipotecznej. Młodzi mężczyźni ze zgłoszenia to 17-latek i jego 18-letni kolega, obaj są mieszkańcami Kielc. To właśnie ich wizerunek został zarejestrowany na kamerach monitoringu – mówi mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

U 18-latka policjanci znaleźli puszkę z czerwoną farbą, a obaj zarówno na rękach jak i ubraniach mieli zabrudzenia. Młodzi mężczyźni malowali nie tylko po elewacjach budynków i witrynach sklepowych, ale i po aucie zaparkowanym nieopodal. Wyrządzili straty na 25 tysięcy złotych.

Grozi im nawet po pięć lat za kratkami.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO