Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Amfetamina, marihuana i mefedron. Cztery kilogramy narkotyków nie trafią na rynek

piątek, 23 września 2022 15:44 / Autor: Aleksandra Rękas
Amfetamina, marihuana i mefedron. Cztery kilogramy narkotyków nie trafią na rynek
Amfetamina, marihuana i mefedron. Cztery kilogramy narkotyków nie trafią na rynek
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Trzy zatrzymania i prawie cztery kilogramy narkotyków – to efekt pracy kieleckich kryminalnych. Środki odurzające, które przejęli są warte około 250 tysięcy złotych.

Do policyjnego zatrzymania doszło w środę, 21czerwca. Mundurowi udali się do lokalu w Kielcach, w którym – jak podejrzewali – przebywają dwaj mężczyźni mający związek z narkotykowym procederem.

- W mieszkaniu typowanym przez kryminalnych byli 19-latek jak i 21-latek, którym towarzyszyli ich znajomi: 21, 22 – latek oraz ich 22 – letnia znajoma. Już pierwsze czynności wykonane przez kryminalnych, wykazały że trzech mężczyzn, 22- latek i jego dwóch 21 – letnich kolegów ma związek z narkotykami – informuje Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Policjanci przeszukali znajdujące się w mieszkaniu towarzystwo, a także ich mieszkania. W sumie zabezpieczyli niemal cztery kilogramy narkotyków.

- Ich znaczną ilość, bo ponad dwa kilogramy stanowił susz, wstępnie zidentyfikowany jako marihuana. Pozostałe substancje to najprawdopodobniej amfetamina i mefedron

. Zabezpieczone środki trafiły do laboratoryjnych badań, a trzej mężczyźni do aresztu. Pozostałe dwie osoby, 19- latek i jego znajoma po czynnościach zostali zwolnieni – uzupełnia Małgorzata Perkowska-Kiepas.

Dwaj 21-latkowie, oprócz posiadania narkotyków, najpewniej mają związek z rozprowadzaniem narkotyków – za to grozi im nawet 10 lat więzienia. Z kolei 22- latek odpowie za posiadanie zabronionych substancji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO