Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Agata Wojda zapowiada budowę parkingu przy ŚCO

piątek, 12 kwietnia 2024 17:51 / Autor: Michał Kita
Agata Wojda zapowiada budowę parkingu przy ŚCO
Agata Wojda zapowiada budowę parkingu przy ŚCO
Michał Kita
Michał Kita

Polityce parkingowej była poświęcona piątkowa (12kwietnia) konferencja Agaty Wojdy, ubiegającej się o fotel prezydenta Kielc. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej, zapowiedziała wybudowanie parkingu wielopoziomowego w pobliżu Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

 – Brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych w tej części miasta jest uciążliwy nie tylko dla pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz Szpitala Wojewódzkiego, ale także mieszkańców pobliskich ulic. Codziennie ŚCO odwiedza od tysiąca do tysiąca pięciuset pacjentów, jedocześnie notorycznie pojawiają się w tym miejscu zgłoszenia i interwencje do Straży Miejskiej o parkowaniu w miejscach niedozwolonych, na prywatnych posesjach – mówi Agata Wojda.

Rozwiązaniem na brak wystarczającej liczby miejsc postojowych w tej części miasta ma być budowa parkingu wielopoziomowego w partnerstwie publiczno–prywtnym.

– Chcemy, aby taki parking powstał w najbliższej kadencj i– zaznacza kandydatka KO.

Parking wielopoziomowy mógłby stanąć przy ulicy Kamińskiego. Zdaniem Agaty Wojdy, z nowych miejsc postojowych skorzystaliby nie tylko pacjenci szpitali ale również odwiedzający Ogród Botaniczny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO