MIASTO
Dziewięć milionów papierosów bez akcyzy. I to w Kielcach. Zatrzymano dwie osoby


Na terenie jednej z hal magazynowych w Kielcach, śledczy znaleźli ponad dziewięć milionów papierosów bez akcyzy. W ręce mundurowych wpadło dwóch mężczyzn – Polak i Ormianin.
Akcję przeprowadzili funkcjonariusze krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji.
– Służby weszły na ustalony obiekt, gdzie zastały dwóch mężczyzn w trakcie załadunku towarów na samochód dostawczy, który miał rozwieźć kartony do dystrybucji. Jak się okazało, w hali znajdowało się ponad dziewięć milionów papierosów bez znaków akcyzy – informuje podkomisarz Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP.
Jak ustalili mundurowi, nielegalny tytoń miały trafić do województwa małopolskiego i świętokrzyskiego oraz na Śląsk. Straty Skarbu Państwa wyniosły ponad 12 milionów złotych, a wartość nielegalnych wyrobów tytoniowych to 10 milionów.
– W trakcie działań zatrzymano dwóch mężczyzn, Polaka i Ormianina, którzy zostali doprowadzeni do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, gdzie usłyszeli zarzuty przestępstw karnoskarbowych - przekazuje Żukiewicz.
Mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące.
http://emkielce.pl/miasto/9-milionow-papierosow-bez-akcyzy-w-kielcach-zatrzymano-dwie-osoby#sigProGalleria404748aa3d


![[FOTO] Wraki znikają z kieleckich ulic](/media/k2/items/cache/31fa7e9929384ea93c0f5502c042d65c_L.jpg)
![[LISTA] W tych szkołach są jeszcze wolne miejsca](/media/k2/items/cache/4a2ae42cdbccb350064ba56679965432_L.jpg)




