Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

MIASTO

1% i kwesty dla hospicjum

środa, 17 kwietnia 2013 09:12 / Autor:

Po długiej zimie ponownie ruszyły prace przy budowie pierwszego w Kielcach stacjonarnego hospicjum, które powstaje przy parafii Miłosierdzia Bożego na Czarnowie.

- Zaczęliśmy już prace wykończeniowe - mówi ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas diecezji kieleckiej. - Długa zima trochę je nam opóźniła, ale już układane są instalacje i tynkowane pomieszczenia. Mam nadzieję, że jesienią uda nam się przynajmniej część budynku 12 oddać do użytku, bo potrzeby są ogromne – podkreśla ks. Słowik

W kieleckim hospicjum mają być 44 miejsca. Większość – prawdopodobnie już w tym roku. W placówce znajdzie zajęcie 5–7 lekarzy oraz ponad 20 pielęgniarek. – W ośrodku muszą być między innymi anestezjolog, pulmonolog, neurolog. Zatrudnimy również lekarzy specjalistów z zakresu medycyny paliatywnej i opieki długoterminowej. Natomiast w tych dziedzinach, w których fachowa pomoc potrzebna będzie raz w tygodniu na parę godzin, odwołamy się do osób już zaangażowanych w działania Caritas. Liczymy też na podpisanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – mówi ks. Słowik.

Na budowę hospicjum można przekazać 1 procent podatku, dokonując odpisu na rzecz Caritas diecezji kieleckiej.

Na ten cel zbierane będą także fundusze podczas kampanii „Pola nadziei 2013”. Ks. Słowik zapowiada kwesty i kiermasze, zbiórki będą prowadzone między innymi w galeriach handlowych.

 

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO