Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
Na Wesołej wcale nie jest tak wesoło
autor
Maciej Piętka
2026.06.03 17:13

W ścisłym śródmieściu Kielc, na ulicy Wesołej, kierowców i pieszych straszą spore dziury. W wielu miejscach, szczególnie przy krawędziach jezdni, kostka brukowa jest wyraźnie poluzowana. Miejski Zarząd Dróg zapowiada prace naprawcze jeszcze w tym miesiącu.

Problem dotyczy przede wszystkim brukowanego odcinka między ulicami Świętego Leonarda a Bodzentyńską. W niektórych miejscach nawierzchnia jest na tyle zniszczona, że wymaga pilnej interwencji.

Z naszych informacji wynika, że na Wesołej nie jest planowany większy remont. Drogowcy zapowiadają jednak, że wkrótce zniszczone fragmenty zostaną naprawione w ramach tzw. działań doraźnych.

– Te działania podejmiemy najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu. Wypadająca kostka zostanie zebrana, wykonane będą prace przy podbudowie, a następnie materiał zostanie ponownie ułożony w tym samym miejscu, tak by nawierzchnia była spójna z pozostałą częścią jezdni – mówi Marcin Januchta, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Co istotne, przy naprawie trzeba użyć tej samej kostki. Ulica Wesoła jest objęta bowiem nadzorem konserwatorskim, co oznacza, że wszelkie prace muszą być prowadzone z poszanowaniem historycznego charakteru jezdni. W praktyce wymaga to odtworzenia nawierzchni z oryginalnych materiałów i zachowania jej pierwotnego układu.

W trakcie prac naprawczych liczba miejsc parkingowych w tym rejonie może być czasowo nieznacznie ograniczona.

GALERIA

NAJNOWSZE

OSTATNIA AKTUALIZACJA

95
5,98
98
6,63
ON
6,37
LPG
3,44
ORLEN
Jaworznia 208C, Jaworznia

CENY PALIW

SPRAWDŹ CENY AKTUALIZUJ

CZYTAJ DALEJ