Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

W najbliższy weekend rozpoczyna się „Ucho Igielne”

czwartek, 01 lipca 2021 12:48 / Autor: Aleksandra Rękas
W najbliższy weekend rozpoczyna się „Ucho Igielne”
W najbliższy weekend rozpoczyna się „Ucho Igielne”
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

III Festiwal Muzyki Klasycznej w Sandomierzu i okolicach, czyli „Ucho Igielne” startuje już trzeciego lipca. W ciągu najbliższego miesiąca, organizatorzy zapraszają na muzyczną podróż w wyjątkowych miejscach.

Słuchowiska będą odbywać się niezwykłej scenerii – muzycy i publiczność spotkają się w klasztorach, dworach i zamkach.

- Będziemy w pięknym Dworze w Śmiłowie, w klasztorze św. Floriana w Koprzywnicy,  klasztorze Dominikanów w Sandomierzu. Oprócz tego, w Ogrodzie kanonika Marcina z Urzędowa w Sandomierzu i na zamku w Ujeździe – wymienia Magdalena Kusztal z Fundacji im. Edwarda Kusztala, organizator festiwalu.

Niezwykłe doznania muzyczne gwarantuje plejada gwiazd.

- Będzie Polska Orkiestra Kameralna, siostry Olga i Natalia Pasiecznik, Chór Synagogi pod Białym Bocianem z fantastyczną muzyką Wielkich Synagog Świata. Zagramy również premierowo – na przykład pojedynek Bacha z Beatlesami na dwie wiolonczele. Będzie również trio muzyczne o sztuce dobrego umierania, które nie przerazi widzów, a zostawi ich natchnionych i pełnych nadziei – zachęca Magdalena Kusztal.

Pierwszy koncert odbędzie się w Śmiłowie, w gminie Ożarów. Jak podkreśla burmistrz gminy, Marcin Majcher, to wielkie wydarzenie kulturalne.

- Cieszymy się, że Ożarów dostąpił takiego zaszczytu. Chcemy promować nie tylko muzykę i kulturę, ale i piękny Dworek w Śmiłowie. Zapraszamy słuchaczy wrażliwych na ten rodzaj sztuki – zachęcał burmistrz Ożarowa.

Wydarzenie udało się zorganizować między innymi dzięki wsparciu finansowemu, jakiego udzielił kielecki przedsiębiorca Ryszard Grzyb.

- Uważam że trzeba pomagać, a kultura i sztuka to bardzo ważne aspekty naszego życia. Po trudnym okresie pandemii to zwłaszcza istotne – mówił.

Festiwal rozpocznie się już w najbliższą sobotę trzeciego lipca o godzinie 19, w Dworze w Śmiłowie. Wtedy usłyszymy muzyczny pojedynek Bacha z Beatlesami w wykonaniu Tomasza Pokrzywińskiego i Macieja Młodawskiego. Imprezę zakończy Opera na Zamku, która odbędzie się 31 lipca na Zamku w Krzyżtoporze. Szczegółowy program festiwalu znajdziemy TUTAJ.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO