Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

KONCERTY - dla dzieci, folkowe i patriotyczne!

czwartek, 29 kwietnia 2021 14:34 / Autor: Adrianna Linertowicz
KONCERTY - dla dzieci, folkowe i patriotyczne!
KONCERTY - dla dzieci, folkowe i patriotyczne!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Koncert "Polska - Dzieciom", Etno Folk Festiwal, a także widowisko multimedialne połączone z koncertem "Niech żyje Polska!". Takie atrakcje przygotowuje Agencja Artystyczna Kuman Team wraz z Fundacją Kuman Team. Będzie wesoło, kolorowo i... patriotycznie!

W programie przewidziano kilka ciekawych wydarzeń wakacyjnych:

  1. ,,Polska – Dzieciom” (01.06.2021r. WDK Kielce)

,,Polska –Dzieciom”, który odbędzie się  01.06. 2021 w Dniu Dziecka. Koncert dedykowany będzie dzieciom z domów dziecka, dzieci z ubogich rodzin i wykluczonych grup społecznych naszego województwa, które zasiądą na widowni Wojewódzkiego Domu Kultury, we współpracy z którym realizujemy koncert. W koncercie młode gwiazdy zaprezentują najpiękniejsze piosenki z musicali i filmów dla dzieci, a także wszystkie dzieci na widowni otrzymają bezpłatnie poczęstunki.

 Na scenie będą występować gwiazdy z The Voice Kids, zespoły wokalne i taneczne. Spektakl powstanie przy współpracy z najlepszymi ekipami realizacyjnymi i scenograficznymi.

Dar serca dla dzieci, którym brak rodzinnego ciepła będzie najpiękniejszym darem w Dniu Dziecka.

  1. „Etno Folk Festiwal” (20.06.2021r.)

Etno Folk Festiwal odbędzie się 20 czerwca 2021 roku w muszli koncertowej na terenie parku zdrojowego w Busku – Zdroju, we współpracy z władzami Buska, Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A. , a także we współpracy z WDK Kielce. Etno Folk to Festiwal nowoczesnego spojrzenia na sztukę ludową z ukazaniem jej na różnych płaszczyznach i w różnych formach i dziedzinach artystycznych. Festiwal zaprezentuje wiele utalentowanych młodych wykonawców, a także twórców lokalnych Ziemi Świętokrzyskiej, promując tym samym zarówno artystów, jak i region.  Festiwal jest inicjatywą, której założeniem jest ukazanie etnicznych korzeni kultury, ale nie jako skansen lecz jako wciąż żywy, inspirujący i twórczy prąd, żyjący w nowych odczytaniach muzycznych, architektonicznych, fotograficznych, malarskich, czy np. w najnowszych trendach modowych.

Etno Folk Festiwal połączony z wielkim jarmarkiem artystycznym, przyciągnie rzesze turystów nie tylko z naszego regionu, ale i z całej Polski.

  1. „Niech żyje Polska!” (12.08.2021r.)

Widowisko multimedialne poświęcone wkroczeniu Pierwszej Kadrowej Józefa Piłsudskiego do Kielc, pokazujące w nowoczesnej formie pierwsze kroki Polski ku niepodległości. Będzie to multimedialne widowisko z kolorowymi, specjalnie zaprojektowanymi wizualizacjami wyświetlonymi na gmachu Wojewódzkiego Domu Kultury.

Koncert (bezpłatny) ,,Niech żyje Polska!” dla mieszkańców Kielc dla uczczenia wejścia do Kielc ,,Kadrówki” Józefa Piłsudskiego z najpiękniejszymi pieśniami legionowymi na tle podświetlonego gmachu WDK z projekcjami materiałów archiwalnych a także z pieśniami z lat późniejszych, ukazujące heroiczną walkę narodu w obronie niepodległościi suwerenności (przez II Wojnę Światową, pieśni partyzanckie, ,,Czerwone Maki na Monte Cassino”, ,,Serce w plecaku”, piosenki   z Powstania Warszawskiego, piosenki i ballady o żołnierzach wyklętych aż po ,,Mury” Jacka Kaczmarskiego, ,,Żeby Polska była Polską” Jana Pietrzaka oraz ,,Rotę”).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO