Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Słuchowisko choreograficzne w KTT

piątek, 03 czerwca 2022 13:47 / Autor: Radio eM
Słuchowisko choreograficzne w KTT
Słuchowisko choreograficzne w KTT
Radio eM
Radio eM

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na nową jakość w teatrze czyli słuchowisko choreograficzne pt. „HUMANI CORPORIS FABRICA", w którym występuje duet tancerzy: Ryszard Kalinowski i Grzegorz Pańtak.

Premiera spektaklu odbyła się 2 października 2021 roku na Międzynarodowym Festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie.

Tworząc choreografię dla duetu, choreograf Jacek Przybyłowicz, sięga po inspiracje do początków badań anatomicznych oraz do filozoficznych rozważań nad maszynerią i nad przemijalnością ciała.

Humani corporis fabrica to swoisty rodzaj wykładu anatomicznego, „słuchowisko choreograficzne", do którego głosu udzielił Andrzej Chyra.

Kontekstem dla współczesności jest tutaj czas, gdy rodziła się nowoczesna medycyna, której pierwsze refleksje często komunikowane były w quasi-teatralny i artystyczny sposób. Ten sam czas, gdy na dworach arystokratycznych kształtował się jeszcze inny sposób patrzenia na ciało: taniec teatralny. Taniec porzucający młodość i perfekcję na stole sekcyjnym jest tutaj obszarem, na przestrzeni którego dokonuje się swoisty proces indywidualizacji, przetwarzania wiedzy i doświadczania świata poprzez ciało i jego funkcjonalności.

Widz staje się uczestnikiem swoistego theatrum anathomicum, tancerz oglądany jest przez pryzmat zmieniającej się fizjologii i produktywności, zaś choreografia eksploruje motywy zmęczenia, wyczerpania i przemijalności. 

Spektakl odbędzie się na Małej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca w Kielcach 29 października o godzinie 18.00 oraz 20.00. Czas trwania spektaklu to 40 minut.

Rezerwacja biletów 41 367 67 12, www.ktt.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO