Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Już niedługo premiera spektaklu „Kajtuś Czarodziej”

środa, 11 października 2023 02:59 / Autor: Maciej Piętka
Już niedługo premiera spektaklu „Kajtuś Czarodziej”
Już niedługo premiera spektaklu „Kajtuś Czarodziej”
Maciej Piętka
Maciej Piętka

W sobotę (14 października), o godzinie 18, na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbędzie się premiera spektaklu „Kajtuś Czarodziej”. Inspiracją dla tanecznego przedstawienia była słynna powieść Janusza Korczaka o tym samym tytule.

Wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach „Przestrzeni Sztuki”, programu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak podkreślają twórcy, nie jest to spektakl tylko dla dzieci.

 – „Kajtusia” powinno się przeczytać dwa razy. Gdy jest się dzieckiem, odbieramy tę powieść zupełnie inaczej niż gdy jesteśmy dorośli. To przedstawienie będzie inspirujące dla rodziców, ale także nauczycieli – mówi Zuzanna Dinter, odpowiedzialna za choreografię i scenografię.

Jak będzie wyglądał spektakl?

– Akcja dzieje się w przedwojennej Warszawie. Kajtuś to mały chłopiec, który chce zostać czarodziejem. U dzieci zatarta jest granica pomiędzy rzeczywistością a fikcją. Każdy dorosły kiedyś tego doświadczył, dlatego szczególnie zachęcam rodziców do przyjścia wraz z pociechami – wyjaśnia nasz rozmówca.

Bilety można zakupić w impresariacie Kieleckiego Teatru Tańca oraz online TUTAJ.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO