Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie. Przed nami wyjątkowy festiwal

wtorek, 21 września 2021 13:26 / Autor: Michał Łosiak
Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie. Przed nami wyjątkowy festiwal
Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie. Przed nami wyjątkowy festiwal
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w najbliższą sobotę, 25 września, na Małej Scenie KCK odbędzie się Festiwal Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie. Jest on poświęcony pieśniom i piosenkom Armii Krajowej.

Festiwal to finał konkursu organizowanego przez Instytut Historyczny Nurtu Niepodległościowego. Jest on adresowany do młodych wychowanków domów kultury w wieku od 12 do 18 lat.

– Instytut poprzez takie działanie chce wesprzeć zdolnych wokalnie młodych artystów umożliwiając im prezentacji ich umiejętności, propagowanie polskiej kultury muzycznej i zbudowanie profesjonalnej oferty artystycznej dla młodego pokolenia w obszarze utworów w nowoczesnej aranżacji muzycznej, które towarzyszyły żołnierzom Armii Krajowej w walce o niepodległość Polski – mówi Mariusz Olszewski, dyrektor festiwalu.

W pierwszym etapie konkursu propozycje swoich utworów przesłało kilkudziesięciu młodych wykonawców z województw mazowieckiego, łódzkiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Jury, pod przewodnictwem dyrektora muzycznego festiwalu Tomasza Josepha Bracichowicza, wybrało finałową dwunastkę. To oni zaprezentują się na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury w najbliższą sobotę o godzinie 16.

Dla zdobywców pierwszych trzech miejsc są przewidziane cenne nagrody. Organizatorzy przewidzieli także trzy wyróżnienia.

Wstęp na festiwal jest wolny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO