Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„Muzyczna kuźnia” już trwa

wtorek, 20 lutego 2024 15:21 / Autor: Maciej Piętka
„Muzyczna kuźnia” już trwa
„Muzyczna kuźnia” już trwa
Maciej Piętka
Maciej Piętka

„Muzyczna kuźnia” to jedne z najpopularniejszych warsztatów muzycznych w województwie świętokrzyskim. W tym roku zgłosiło się na nie ponad stu uczestników.

W harmonogramie zajęć znajdziemy m.in. naukę wokalu, gry na perkusji, instrumentach klawiszowych, gitarze elektrycznej oraz basowej. Organizatorem wydarzenia jest Dom Kultury „Białogon”, a całość odbywa się w Targach Kielce.

W dniach 19-20 lutego zajęcia prowadzą świętokrzyscy muzycy: Aleksandra Lipińska (wokal), Rafał Pitula (gitara elektryczna), Krzysztof Pitula (perkusja), Dariusz Jurkowski (gitara basowa), Piotr Sitkowy (instrumenty klawiszowe), Wojciech Lipiński (gitara akustyczna). Natomiast 21 i 22 lutego zajęcia poprowadzą czołowi muzycy polskiej sceny muzycznej: Jacek Królik, Katarzyna Lisowska, Robert Szewczuga, Mirosław Hady, Wojciech Olszak i Wacław Kiełtyka.

Warsztaty potrwają do 23 lutego, a w ich trakcie odbędzie się również otwarty dla publiczności koncert. Jego premiera planowana jest na środę (21 lutego), o godzinie 20, w klubie Czerwony Fortepian.

źródło: kielce.eu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO