Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Jazzowy początek wiosny. Krzysztof Ścierański wystąpi w Kielcach

piątek, 17 marca 2023 15:08 / Autor: Radio eM
Jazzowy początek wiosny. Krzysztof Ścierański wystąpi w Kielcach
fot. Pałacyk Zielińskiego
Jazzowy początek wiosny. Krzysztof Ścierański wystąpi w Kielcach
fot. Pałacyk Zielińskiego
Radio eM
Radio eM

Już w najbliższy weekend jazzowa inauguracja wiosny w Domu Środowisk Twórczych. Przy ulicy Zamkowej publiczność będzie mogła usłyszeć twórczość m.in. gitarzysty Krzysztofa Ścierańskiego.

W Sali Koncertowej odbędzie się XXVIII Świętokrzyska Wiosna Jazzowa. W najbliższą sobotę wystąpi grupa Just Jazz oraz Acoustic Guitar Duo.

Just Jazz jest kwintetem grającym klasyczny, swingujący i melodyjny jazz. Acoustic Guitar Duo tworzą Martin Wesely oraz Piotr Domagała. Pierwszy z nich specjalizuje się gitarą klasyczną, jest absolwentem wiedeńskiego konserwatorium. Towarzyszący mu Domagała, wirtuoz gitary jazzowej i akustycznej – znany z wielu własnych, idei.

Dzień później wystąpią Jarosław Bester oraz Krzysztof Ścierański Quartet.

– Krzysztof Ścierański to taki magnes tegorocznego wydarzenia. Jest to postać kultowa w środowisku jazzowym. Sam o sobie mówi, że gitara elektryczna jest jego drugim instrumentem po gitarze basowej. Oba te instrumenty usłyszymy podczas koncertu – mówi Jarosław Bukowski z Pałacyku Zielińskiego.

Krzysztof Ścierański w swojej bogatej karierze występował wraz z Grzegorzem Ciechowskim, grupą Wilki czy Edytą Bartosiewicz. Ostatnio skupia się na tworzeniu własnych projektów. W Kielcach wystąpi wraz z własnym kwartetem. U jego boku zagrają Grzegorz Górkiewicz (instrumenty klawiszowe), Waldemar Gołębski (EVI) oraz Marcin Ścierański (perkusja).

Jarosław Bester to akordeonista i kompozytor, doktor sztuk muzycznych, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów akordeonowych.

Koncerty w obu dniach imprezy rozpoczną się od godziny 17.

Karnety można nabywać w Pałacyku Zielińskiego. Do dziś (17 marca) za możliwość wstępu na dwudniowe wydarzenie można zapłacić 50 złotych.    

Szczegóły na temat wydarzenia znajdują się na stronie: www.palacykzielinskiego.pl.

Autor: Piotr Okła

20230318-19-wiosna-jazzowa-plakatA3.jpg

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO