Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„Faust – Haust” już w grudniu na scenie Kieleckiego Teatru Tańca

czwartek, 30 listopada 2023 14:54 / Autor: Maciej Piętka
„Faust – Haust” już w grudniu na scenie Kieleckiego Teatru Tańca
„Faust – Haust” już w grudniu na scenie Kieleckiego Teatru Tańca
Maciej Piętka
Maciej Piętka

„Faust – Haust”, czyli spektakl nawiązujący do literackiego dzieła Goethego, w wykonaniu tancerzy z Kieleckiego Teatru Tańca zagości na dużej scenie KCK już 15 grudnia.

– Spektakl na pewno będzie bardzo poruszający. Mamy różnorodny program, w którym mieszczą się między innymi wydarzenia familijne. „Faust-Haust” natomiast jest przeznaczony tylko dla osób dorosłych, z powodu trudności poruszanej tematyki – stwierdza Elżbieta Pańtak, dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca.

Organizatorzy planowali stworzenie tego spektaklu od wielu lat. Teraz mają nadzieje, że na stałe zagości on w repertuarze.

– Faust kojarzy nam się głównie z literaturą. Jest bardzo długi przez co uznawany za „niesceniczny”. Myśli tam przedstawione są jednak wyjątkowe. Mamy nadzieję, że język tańca na nowo zinterpretuje to wspaniałe dzieło – dodaje Grzegorz Pańtak, zastępca dyrektora KTT.

Twórcą przedstawienia jest Małgorzata Ziółkowska.

– W dzisiejszych czasach wszyscy żyjemy bardzo szybko. Ta codzienna gwałtowność doprowadza do powstania, dokładnie jak u Goethego, pesymistycznej strony. „Fausta” interpretowałam dosyć swobodnie. Chciałabym tym przedstawieniem dotrzeć do wszystkich widzów, tak aby każdy z nich wyszedł ze spektaklu pełen pytań – wyjaśnia reżyserka.

Bilety na próbe generalną (14 grudnia) kosztują 35 zł od osoby i są dostępne na stronie Kieleckiego Teatru Tańca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO