Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„Effatha” zaprasza na "Małego Księcia"

czwartek, 14 marca 2024 13:32 / Autor: Michał Łosiak
„Effatha” zaprasza na "Małego Księcia"
„Effatha” zaprasza na "Małego Księcia"
Michał Łosiak
Michał Łosiak

O przyjaźni, miłości, relacjach międzyludzkich i zadziwieniu człowiekiem opowiada sztuka „Mały Książę”, którą kielczanie będą mogli zobaczyć już w ten weekend (16 i 17 marca). Spektakl zaprezentuje grupa teatralna „Effatha”, działająca przy Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Kielcach.

Przypomnijmy, że sztuka oparta jest o książkę Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, która opowiada o losach tytułowego Małego Księcia, mieszkającego na maleńkiej asteroidzie. Jego podróż po siedmiu innych planetach pełna jest refleksji nad życiem, relacjami, przywiązaniem i miłością.

– Próbujemy na nowo odczytać „Małego Księcia” i trochę go uwspółcześnić – mówi Marta Piotrowska, nauczycielka języka polskiego, opiekująca się grupą „Effatha”.

Odtwórcą głównej roli jest Piotr, uczeń „Kostki”.

– To wymagające zadanie, ale zostałem postawiony przed faktem dokonanym. Cieszę się jednak z tej roli, bo wszystko się powoli układa i jest dopięte na ostatni guzik. Chcemy, aby przekaz był nowoczesny, aby współczesny człowiek mógł zrozumieć nasze przesłanie – tłumaczy.

Z kolei Rafał, grający w spektaklu postać Pilota, zwraca uwagę na oprawę muzyczną przedstawienia.

– To jest świetne, że muzyka będzie grana na żywo. Mamy pianino i akordeon, więc pomiędzy scenami widzowie, będą mogli je usłyszeć. To nadaje klimat spektaklowi – dodaje.

Spektakl odbędzie się w sobotę (16 marca) i niedzielę (17 marca) o godzinie 19 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Kielcach.

Tag: kielce Kostka
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO