Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Zapisz się na warsztaty muzyki liturgicznej

środa, 22 stycznia 2020 08:48 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Zarażę Cię Bogiem
Michał Łosiak

Wspólnota Zarażę Cię Bogiem oraz Parafia św. Wojciecha w Kielcach zapraszają na Warsztaty Muzyki Liturgicznej organizowane pod hasłem: ,,Pan moją mocą i pieśnią”, które będą odbywać się w dniach od 7 do 9 lutego. Zgłoszenia potrwają do 1 lutego.

Zajęcia poprowadzi Rafał Maciejewski, absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej, organista, wykładowca Szkoły Kantorów w Krakowie, posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów muzyki liturgicznej. – Pozytywnie odpowiedziała na nasze zaproszenie również siostra Hanna Szmigielska ze Scholi Cantorum Kielcensis, która wygłosi konferencję dotyczącą chorału gregoriańskiego – mówi Martyna Makowska ze wspólnoty Zarażę Cię Bogiem.

Warsztaty rozpoczną się w piątek, 7 lutego, od zapoznania się uczestników. – Będziemy próbować swoich sił i rozgrzewać gardła. Najintensywniejsza będzie jednak sobota i niedziela – dodaje Martyna Makowska.

Zaproszenie adresowane jest do miłośników muzyki liturgicznej: zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów w przedziale wiekowym od 16 do 50 lat, chórów, scholi oraz zespołów parafialnych. Liczba miejsc jest ograniczona, Szczegóły na https://zarazeciebogiem.pl/warsztaty/

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO